PŘÍPRAVA NA VYUČOVACÍ HODINU
V záhlaví uveďte jméno, příjmení, obor a do jaké skupiny v rámci DV patříte.
Hodina dramatické výchovy
Cílová skupina: např. 4. ročník ZŠ, škola s narušenými třídními vztahy (zde si stanovte, pro jakou cílovou skupinu bude určena vaše hodina DV)
Téma: např. mezilidské vztahy
Námět: např. pohádka o...
Čas: 45 minut
Očekávané výstupy: např. vstupuje do jednoduchých rolí
Učivo: např. základní předpoklady dramatického jednání – sociálně komunikační dovednosti,schopnost prezentace, reflexe
Průřezové téma:
v oblasti vědomostí, dovedností schopností (průřezová téma) - přispívá k utváření dobrých mezilidských vztahů ve třídě i mimo ni
v oblasti postojů a hodnot (průřezové téma) - pomáhá k utváření pozitivního(nezraňujícího) postoje k sobě samým a k druhým (vycházejte zde z RVP)
Metody: např. hraní rolí
Cíl hodiny: např. vést žáky/ně k toleranci a ohleduplnosti k jiným lidem, učit je žít společně s ostatními lidmi
Pomůcky: např. čtvrtky,...
Struktura hodiny:
1. např. rozhovor s dětmi o daném tématu
2. např. vyprávění pohádky
3. např. reprodukce pohádky dětmi (střídavě každé dítě po jednotlivých větách)
4. např. dramatizace pohádky za použití verbální komunikace
5. neverbální komunikace ve vyjadřování pocitů - strach, radost, smutek
6. dramatizace pohádky pomocí neverbální komunikace
7. zhodnocení hodiny a závěry z ní vyplývající
Inspirační zdroj:
např. kniha, ze které jste čerpali inspiraci pro sestavení vyučovací hodiny (pokud citujete knihu, pak citujte podle normy ISO 690)